Také ráda píšu, o čemž se lze přesvědčit na mém blogu Kocomouří kouzlení.

Srpen 2010

Stůl paní Stelly, str. 105

16. srpna 2010 v 23:56 | Nartaya |  Zuzana Maléřová
"Člověk se dře, snaží, honí, pořád něco dokazuje, najednou se chce vysmrkat, sáhne do kapsy pro kapesník, něco mu překáží - a ona to rakev."

Stella Zázvorková cituje Jiřího Sováka

Stůl paní Stelly, str. 80

15. srpna 2010 v 17:47 | Nartaya |  Zuzana Maléřová
... Pomluva, to je jako když pošpiníte les, zastřelíte ptáčka...

Stella Zázvorková

Stůl paní Stelly, str. 23

15. srpna 2010 v 7:14 | Nartaya |  Zuzana Maléřová
Co by měla zvládnout mladá dívka, která se začíná učit vařit?

Nejlepší je začít bramborama. To je jistota, že máte pořád co jíst. A ač se jim říká jídlo chudých, jsou základem mnoha vynikajících pokrmů. Navíc k nim můžete přidat i to, co jste sama neuvařila.
Pokračujte zeleninou. Na ní se naučíte, že všechno má svůj čas a mnohé se odehrává v jediném okamžiku. Promeškáte-li ho, i u vaření, znamená to konec. Zelenina je převařená a udušená nedostatkem kyslíku.
Nesmírně důležitá je úprava masa. Víte, mnoho lidí si bez masa nedovede život představit. A já si uvědomuji, ačkoliv maso miluji, že člověk je šelma.
Pak pokračujte zaděláváním těsta. Zrno. Chléb. Jediný pokrm na celém světě, který se žehná křížkem. A pokud po něm dostanete chuť na něco tekutého k povzbuzení, není to náhoda. Ze zrna vzniklo přece také to, čím se člověk opíjí.
Nakonec stačí když pochopíte, co k sobě nerozlučně patří, co se vylučuje, co lze i nelze kombinovat. Odborně se tomu říká skladba jídla.

Stella Zázvorková